معرفی پلی اوره

پلی اوره به دسته ای از پلیمرها اطلاق می شود که از واکنش تک مرحله ای بین ایزوسیانات و آلیاژ رزین ها به دست می آید. تکنولوژی نوین پوشش های افشانه ای پلی اوره به عنوان زیرمجموعه ای از سیستم های پوششی پلی یورتانی از مقاوم ترین نوع پوشش ها و عایق های محافظتی در جهان محسوب می شوند و دامنه ی کاربرد آن ها روز به روز افزایش پیدا می کند.

برخی از مهم ترین خصوصیات پلی اوره ـ پلی یوریا

پلی اوریا

سرعت اجرایی بالا و غیر قابل رقابت

عدم حساسیت به رطوبت

عدم تولید گاز، ایجاد تاول، حباب، کف و نقص های ظاهری نظیر نوک سوزنی شدن

زمان واکنش بسیار کم بدون نیاز به کاتالیست

خشک شدن بسیار سریع به منظور کنترل زمان ساخت و افزایش بهره وری در پروژه ها

پوشش کاملا جامد و بدون بو، حلال و مواد آلی فرار و عدم تاثیر منفی بر آب (دوست دار محیط زیست)

مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و گرد و غبار

مقاومت دمایی بالا

مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت

مقاومت بی نظیر در برابر سایش

سختی سطحی بالا و مقاوم در برابر خراش

انعطاف پذیری عالی و مقاومت بالا در برابر ترک خوردگی و مناسب برای درزگیری و پرکردن مفاصل و حفرات

درصد ازدیاد طول و کشسانی فوق العاده

دارا بودن سطح نسبتا نچسب که مانع از تجمع و چسبندگی مواد ارگانیک نظیر باکتری و میکروب می شود.

درگیری فیزیکی و چسبندگی فوق العاده بر روی انواع سطوح فلزی، سیمانی، بتنی/ شاتکریت، آجری، پلاستیکی، چوبی، سنگی، فوم پلی یورتان، پشم شیشه و پشم های معدنی، فایبرگلاس و… در اشکال مختلف و در سطوح مختلف زمین

پیوستگی و یکنواختی پوشش (بدون درز)

ایستایی عالی در برابر انواع عوامل فیزیکی و شیمیایی (کشش، ، رطوبت، حرارت، برودت، مواد شیمیایی، اسیدی، قلیایی، نفتی، اشعه ی ماوراءبنفش و نور خورشید

مقاومت قابل ملاحظه در برابر آتش گیری و شره کردن و عدم اشتعال شدید، دارای خاصیت خود خاموش شوندگی و عدم انتشار گاز خطرناک HCN در اثر آتش گیری

آب بندی کردن و جلوگیری از آلوده سازی محیط توسط مواد شیمیایی خطرناک

رنگ پذیر بودن به همراه قابلیت تطبیق و چسبندگی زیاد

ماندگاری طولانی مدت

ساختار پلی اوره

همان طور که عنوان شد، پلی اوره متشکل از واحدهای ایزوسیانات و آلیاژهای رزینی است. ایزوسیانات مورد استفاده می تواند پایه ی مونومری، پیش پلیمر، پلیمر و یا یک آلیاژ باشد. از طرف دیگر آلیاژ رزینی می تواند تنها شامل رزین های با گروه انتهایی آمینی و یا بسط دهنده های زنجیری باشد و نباید هیچ جز واکنشی هیدروکسیلی را در بر داشته باشد.
در واقع پلی اوره به دلیل کیفیت مکانیکی اش همانند یک پوشش فوق العاده سخت، یکپارچه، انعطاف پذیر و مقاوم در برابر سایش عمل می کند. از لحاظ شیمیایی در برابر هر نوع آسیبی توسط قلیا، اسید و محصولات مشتق شده از نفت مقاوم است. به علاوه پایداری باکتریایی دارد، سازگار با محیط زیست بوده و به راحتی تمیز می گردد. از نقطه نظر مکانیزم تولید، پلی اوره به دو نوع سرد و گرم تقسیم می شود.

معرفی پلی اوره ی سرد

پلی اوره سرد عموما برای مصارف خانگی و کارهای کوچک و پلی اوره ی گرم برای مصارف تخصصی و صنعتی استفاده می گردد. در پلی اوره ی سرد زمان گیرش پس از اختلاط اجزا در حدود ۳ الی ۴ ساعت است و در اجرای آن نیازی به استفاده از تجهیزات و ماشین آلات پیچیده نبوده و با استفاده از ابزار معمولی مانند رول، غلتک و… می توان پوشش را اجرا نمود. همچنین نیازی به ماسکه کردن محیط اطراف محل پوشش نیست.

پلی اوره سرد در برابر تشعشعات فرابنفش پايدار است و به صورت دستی، توسط غلتك، ماله لاستيكی یا تجهیزات پاششی اجرا می شود و قابليت استفاده برای تمام سطوح را دارا است.

مزايا

  • بالاترین درجه ی عایق کاری
  • سهولت اجرا
  • پایداری دمایی ۴۰- تا ۱۳۰ درجه ی سانتی گراد
  • تنوع رنگ
  • عایق کاری تمام فضاهای صنعتی و ساختمانی از هر جنس نظیر چوب، فلز، سیمان، پارچه و…

معرفی پلی اوره ی گرم

پوشش های ضدآب پلی اوره ی گرم زمان خشک شدن به مراتب کم تری نسبت به پلی اوره ی سرد دارند و برای پوشش های درونی و بیرونی بخش های تجاری و صنعتی مناسب است. این نوع از پلی اوره ها کشسانی بیش تری نسبت به نوع سرد دارند لذا برای سازه هایی نظیر پل های که تحت تنش بالایی هستند، مناسبند. در پلی اوره ی گرم زمان گیرش حدود ۳ تا ۸ ثانیه پس از اختلاط است. جهت اجرای پلی اوره ی گرم نیاز به دستگاه پاشش مخصوص بوده که در آن پلی اوره، تا دمای ۷۰-۸۰ درجه ی سانتی گراد گرم می شود. از پلی اوره ی گرم به دلیل سرعت بالای اجرا عموما جهت مصارف صنعتی و سطوح متراژ بالا استفاده می گردد.

این نوع پلی اوره با شکل گیری بسیار سریع و انعطاف پذیری بالا، قابلیت اعمال بر روی سطوح بتنی، فلزی، چوبی و… را دارد. سرعت ژل شدن این محصول به حدی بالا است که آن را در این زمینه بی رقیب می سازد. این محصول به منظور استفاده در مصارف سنگین و پرتنش (محیط های با خوردگی و سایش بسیار بالا) طراحی شده است که از جمله ی آن می توان به عرشه ی پارکینگ اتومبیل ها، خطوط انتقال پساب، مخازن نفت و روغن دریایی، تونل ها، پوشش خطوط لوله، راه آهن و… اشاره کرد .