چسب آب بندی L1090

مایعی شیری رنگ با  خاصیت آب بندی ۱۰۰ % است که پس از استفاده روی سطح یا ترکیب در ملات کاملاً بیرنگ میشود. این ماده که بر پایه رزین های آکریلیک و با بهره­گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است، قابلیت ترکیب در هر نوع دوغاب را به راحتی دارا بوده و پس از اجراء، پیوند مولکولی قوی را با سازه پدید­ آورده و دارای چسبندگی بسیار عالی در انواع سطح (حتی آهن و چوب) می باشد.

چسب آب بندی L1090 دمای ۳۰- الی ۸۰+ درجه سانتیگراد را تحمل نموده و سازگار با محیط زیست می باشد. در مقابل مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 به شدت مقاوم است. معطر، ضد خزه، جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع این مواد را در سطح نمیدهد. فشار های منفی و مثبت آب را به راحتی تحمل نموده و به عنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون شناخته می شود. این ماده آب بندی، الاستیسیته و نرمی بالایی دارد و در لایه های ملات زیر ۵ میلیمتر کاربرد دارد.

همچنین دارای چسبندگی بسیار عالی به انواع  سازه ها حتی آهن و چوب می باشد. با انواع رنگ های آکریلیک و پایه آب نیز قابل ترکیب می باشد. این ماده آب بند غیر قابل اشتعال و نیز سازگار با محیط زیست می باشد. این ماده اجازه تنفس سازه ای را فراهم نموده و فشار مثبت آب را براحتی تحمل نموده و بعنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون و آب بندی تمام نقاط ساختمان شناخته می شود. از عایق L1090 اغلب به عنوان (روپوش)TOP COAT استفاده می شود. یک لایه به ضخامت ۳۰۰ میکرون تا ۳ میلیمتر از آن قادر است هرسطحی را کاملا” آب بندی نماید.

مزایا

  • بدون بو ، رنگ و عوارض شیمیایی
  • ضد خزه، جلبک و باکتری
  • تحمل دمایی بین -۳۰° الی +۸۰° سانتیگراد
  • غیرقابل اشتعال و سازگار با محیط زیست
  • مقاوم در برابر انواع مواد شوینده، اسیدی و قلیایی
  • مقاوم در برابر اشعه UV آفتاب و گاز CO2
  • مقاوم در برابر فشار مثبت آب
  • سازگار با انواع رنگ های اکریلیک (پایه آب) و پلاستیک جهت ضد آب نمودن رنگ
  • فناوری شده با تکنولوژی نانو و دارای نفوذ بسیار بالا در تمامی سطوح ساختمانی

مصارف

بر روی کلیه سطوح سیمانی، بتنی، سنگی، گچی، آجری، چوبی و … قابل اجراء بوده و در موارد زیر کاربرد دارد: استفاده در ملات نرمه کشی و دوغاب های سیمانی: این ماده اغلب به عنوان topcoat جهت پوشش نهایی و عایق نمودن سطوحی مثل استخر، نماهای سیمانی، مخازن بتنی آب شرب یا فاضلاب، پشت بام ها، سرویس های بهداشتی، تراس، پارکینگ و …. استفاده می شود. یک لایه به ضخامت ۳۰۰ میکرون تا ۱۰۰۰ میکرون از آن (ضخامت نهایی لایه ایزولاسیون تا ۵ میلیمتر می­باشد) قادر است هر سطحی را کاملاً آب بندی نماید.

استفاده به صورت خالص جهت آب بند

این ماده را میتوان به صورت خالص و بدون ترکیب با دوغاب سیمان جهت آب بند نمودن کلیه مکان ها و نماهایی که رنگ و ظاهر کار نباید تغییر کند، با نسبتی از آب (بسته به نوع کار) با قلمو یا پیستوله اجراء نمود.

دستور العمل مصرف

از محکم بودن سطح نهایی، عدم نشست و عدم وجود ترکهای سطحی یا عمقی درلایه زیرسازی، اطمینان حاصل نمایید.

(ترمیم ترک های سازه با استفاده ترکیب یک واحد L1090 و یک واحد آب و سیمان و قبل از انجام مراحل آب بندی صورت می­ گیرد.) سطح سازه را از هرگونه آلودگی (چربی، گرد و غبار، مواد نفتی همچون روغن قالب و رنگ های روغنی، روکش قدیمی و …) پاکسازی نموده و با استفاده از روش آب افشانی سطح بتن و یا سیمانی را از قبل کیور نمایید.

محلول A: در تمامی مراحل یک واحد محصول L1090  با ۱۰% واحد آب ترکیب میشود که جهت سهولت، این ترکیب را به اختصار محلول A می نامیم.

آب بندی ۱۰۰ % سطوح سیمانی: محلول A را با قلمو روی سطح، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجراء نمایید. محلول A را با یک واحد سیمان و دو واحد پودر سنگ الک شده (سیلیس میکرونیزه) ترکیب و دوغاب روان به دست آمده را با قلمو روی سطح، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجراء نمایید. مرحله یک را مجدداً اجراء نمایید.

آب بندی رنگ (رنگ ضد آب): اگر مایل به رنگ کردن سازه هستید، می­توانید در مرحله سوم از ترکیب سه واحد رنگ آکریلیک استخری، با یک واحد محصول L1090  یا ترکیب ده واحد رنگ پلاستیک با یک واحد محصول L1090 استفاده نمایید.

آب بندی و رزین نما: محلول A را با قلمو یا پمپ روی سطح، دو دست به طور کامل و با فاصله خشک شدن ظاهری لایه اول اجراء نمایید.

محدودیت ها

بدیهی است که استفاده محصولات برروی سطوح نفوذ ناپذیری مانند سنگ های صیقلی و رزین شده، کاشی و سرامیک به علت داشتن لعاب، درب و چوب غیر خام و کلیه سطوحی که با رنگ یا افزودنی های پایه نفتی (انواع تینر، قیر، ایزوگام و سایر مشتقات نفتی) از قبل کاور شده اند، بصورت مستقیم امکان پذیر نمی­باشد. لذا قبل از اجراء می بایست این لایه ها برداشت شوند.

میزان مصرف

برای هر متر مربع آب بندی، ۶۰۰ سی سی و آب بندی نما، ۳۰۰ سی سی

نگهداری

جهت محافظت از محصول برای مدت طولانی، آن را بصورت خالص و بدون ترکیب با هیچگونه افزودنی (حتی آب) نگهداری کرده و درب ظرف را محکم ببندید. دور از نور خورشید، یخ زدگی و گرمای زیاد و در بسته بندی اولیه به مدت ۶ ماه میتوان نگهداری کرد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

آیا نیاز به مشاوره دارید؟ کلیک کنید!

کف پوش بتن
خدماتمحصولات

کفپوش بتن مادام العمر گلیزینگ بتن یا سوپر فلور

کف پوش بتنی براق یا به اصطلاح گلیز آخرین تکنولوژی در صنعت ساختمان بر پایه ی علم نانو سیلیکات های نفوذگر است. با استفاده از این مواد بتن های قدیمی و حتی جدید قابلیت تبدیل به کفپوش هایی بسیار سخت و نفوذناپذیر و همین طور براق و زیبا را پیدا می کنند.

پاسخگوی شما هستیم

0108 253 0912

فهرست