مجموعه اِلنانو در زمینه کفسازی های بتنی خدمات گوناگونی دارد، از جمله بتن ریزی بدون خط کاتر، به صورت یکپارچه ، کفپوش بتن منقش و کفپوش الماس بتن و گلیزینگ بتن کفپوشی سخت، براق و زیبا و با دوام برای تمام عمر

گلیزینگ بتن کف چیست؟

کف پوش بتنی براق یا به اصطلاح گلیزینگ بتن، آخرین تکنولوژی در صنعت ساختمان بر پایه ی علم نانو سیلیکات های نفوذگر است. با استفاده از این مواد بتن های قدیمی و حتی جدید قابلیت تبدیل به کفپوش بتنی بسیار سخت و نفوذناپذیر و همین طور براق و زیبا را پیدا می کنند.

کفپوش خانه

مقاوم سازی انواع کفپوش‌های بتنی کهنه و نو

برای بالا بردن مقاومت سایشی، افزایش نفوذ ناپذیری و درخشنده کردن سطوح بتنی جدید یا حتی بسیار قدیمی تنها روشی که نیاز به بتن ریزی مجدد و افزایش ضخامت سطح نداشته باشد استفاده از پرایمر های سیلیکاتی نفوذگر می باشد. این پرایمر ها به راحتی بدون نیاز به اجرای هیچگونه لایه جدید می توانند با نفوذ در سطح بتن و واکنش با آن سختی بتن، مقاومت سایشی و تحمل بار ترافیکی سطح را به شدت بالا ببرند.

کفپوش منزل

مزایا کفپوش گلیزینگ

 • اجرای سریع
 • قیمت تمام شده پایین نسبت به کف پوش های دیگر
 • عدم افزایش ضخامت سطح
 • ضد گرد و غبار شدن سطح
 • نفوذ نا پذیر شدن سطح
 • ایجاد براقیت و درخشندگی بسیار زیاد سطح
 • افزایش توان ضربه پذیری سطح
 • تمیز شوندگی آسان سطح

کفسابی بتن و براق کردن بتن ( گلیزینگ بتن )

اهمیت اجرای تخصصی ساب بتن در درخشنده کردن آن بسیار بالاست به طوری که اگر در ترتیب اجرای پروتکل جابجایی صورت بگیرد در نهایت سطح به براقیت نمیرسد و کدر خواهد شد.

پرایمرهای سیلیکاتی نفوذگر همانطور که از نامشان پیداست بر خلاف کفپوش های دیگر مانند اپوکسی و پلی یورتان به داخل سطوح بتنی نفوذ می کنند و لایه ای روی سطح ایجاد نمی کنند. بنابراین باید قبل از اعمال این پرایمر ها، عملیات کفسابی تا جایی ادامه پیدا کند که سطح به یک میزان قابل قبول از نظر صافی و صیقلی بودن دست پیدا کند تا بعد از اعمال این پرایمر ها درخشندگی و بازتاب پذیری نور به نحو مطلوب انجام شود.

اعمال پرایمر سیلیکاتی گلیزینگ

با اعمال پرایمرهای سیلیکاتی بر روی سطوح بتنی که آماده سازی اولیه آنها انجام شده باشد تمام خواص این پرایمرها بجز درخشندگی مطلوب حاصل می شود. برای رسیدن به درخشندگی و زیبایی مطلوب نیاز به کفسابی تخصصی و آماده سازی بیشتر سطح می باشد.

جهت اعمال این پرایمر ها مانند هر کفپوش دیگری نیاز به آماده سازی اولیه سطح مورد نظر می باشد.
آماده سازی اولیه شامل حذف روغن ها، لایه سست روی سطح، گرد و غبار و هر گونه آلودگی که مانع نفوذ این پرایمر ها به داخل سطح شود، می باشد. همچنین کف های بتنی که بخش هایی از سطح آنها دچار تخریب و شکستگی شده است و یا بر روی آنها ترک و شکاف ایجاد شده است باید ترمیم و بازسازی شوند

همچنین به دلیل اینکه این پرایمر ها کاملا بی رنگ بوده و لایه ای روی سطح ایجاد نمی کنند باید تمام لکه هایی که باعث کاهش زیبایی سطح می شوند به وسیله کفسابی از روی سطح برداشته شوند.

بتن ریزی بدون خط کاتر و یک پارچه

این روش بتن ریزی کاملا انحصاری بوده و صرفا توسط تیم مجرب اِل نانو قابل اجرا میباشد.در این روش هیچ گونه قالب بندی و خط کاتری برای بتن ریزی وجود نداشته و میتوان در مکان‌هایی که محدودیت ارتفاع وجود دارد نظیر پارکینگ‌ها با کمترین ضخامت اجرا کرد.از مهم ترین ویژگی های این روش میتوان به مقاوم بودن در برابر رطوبت مثبت و منفی و محافظت از ترک خوردگی بتن تا 99% را اشاره کرد.

بتن ریزی بدون خط کاتر

بتن ریزی یکپارچه منقش

اجرای بتن یکپارچه منقش بیشتر مناسب مکانهایی است که در دید افراد بوده و به دنبال زیباتر نشان دادن آن محیط است. مانند: لابی هتل ها و مجتمع های اداری و تجاری، سالنهای کنفرانس، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، کتابخانه ها، رستوران ها و . . .

کفپوش الماس بتنی

کفپوش الماس بتنی آخرین تکنولوژی در صنعت ساختمان بوده که بر پایه ی علم نانو سیلیکات‌های نفوذگر است. با استفاده از این مواد و نحوه اجرای بخصوص آن میتوان بتن های جدید و حتی قدیمی را به کفپوشی سخت، نفوذ ناپذیر که جلوه ای زیبا و بسیار براق دارد تبدیل نمود. از موارد مورد اهمیت در حین اجرا میتوان به ساب بتن اشاره کرد که اگر مراحل اجرا جابجا صورت بگیرد نتیجه کار آنچه میخواهیم نمیشود. بعد از آماده سازی بتن و در صورت نیاز ترمیم سطوح آسیب دیده به مرحله اجرای پرایمر میرسیم، حال برای رسیدن به درخشندگی مطلوب نیاز به کفسابی مجدد داریم. از دیگر نکاتی که حین اجرا باید بدانیم این است که سطح کار باید کاملا تمیز بوده و عاری از هر گونه گرد و خاک، روغن و یا آلودگی دیگر باشد.

مقایسه کفپوش اپوکسی و گلیزینگ

مقایسه قیمت گلیزینگ و قیمت کفپوش بتنی

کفپوش الماس بتنی نسبت به دیگر کفپوش ها از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه‌ خواهد بود، به این دلیل که هم لحاظ مصرف مواد اولیه و هم از نظر سرعت در اجرای کار به مراتب از دیگر کفپوش ها کمتر است و همچنین طول عمر دائم آن نیز برگ برنده ایست که این کفپوش داراست چرا که دیگر کفپوش ها نیاز به ترمیم و یا برخی اوقات نیاز به تعویض کامل دارند.

کفپوش الماس، کفپوش بتنی مادام‌المعر

برخلاف تمام کفپوش های بازار، کفپوش الماس با بتن سطح کار یکپارچه شده و در طول عمر بتن کارایی 100% خود را حفظ کند. این کفپوش به دلیل عدم ایجاد غشاء اضافه روی بتن سطح کار و یکی شدن با بتن، هیچ گاه از بین نمیرود. در این شرایط طول عمر کفپوش معادل با طول عمر بتن سازه میشود.

براقیت روز افزون کفپوش گلیز

کفپوش ها عمدتا در اثر اصطکاک ناشی از استفاده رفته رفته از بین میروند اما کفپوش الماس هر چه بیشتر استفاده شود موجب براقیت بیشتر میشود. به عنوان مثال اگر پارکینگی را کفپوس الماس کنیم هر چقدر که لاستیک ماشین ها با سطح کفپوش بیشتر اصطکاک ایجاد کند نه تنها باعث از بین رفتن کفپوش نمی‌شود بلکه به براقیت و کیفیت آن نیز می‌افزاید.

گلیزینگ و کفپوش لابی و هتل و آپارتمان

گلیزینگ و کفپوش کتابخانه و موزه

کف الماس گلیزینگ موزه هنر های معاصر
کف الماس گلیزینگ موزه هنر های معاصر

گلیزینگ، کفپوش بتنی داخلی

گلیزینگ بتن کف کفپوش آشپزخانه و رستوران

گلیزینگ بتن کف کفپوش باغ

گلیزینگ بتن کف سوپر مارکت ها و مال های تجاری

گلیزینگ بتن کف پارکینگ های خصوصی و عمومی

گلیزینگ بتن کف سالن های فرودگاه ها

گلیزینگ بتن کف مراکز ورزشی

گلیزینگ بتن کف انبارهای کارخانه های تولیدی

گلیزینگ بتن کف کارخانجات خودرو سازی

اجرای بتن ریزی بدون خط کاتر و یک تکه و گلیزینگ آن در پروژه کرمان خودرو :این پروژه در شرکت کرمان خودرو انجام شده است در این پروژه اول بتنی رنگی یک تکه و بدون خط کاتر با رنگ مشکی ریخته شده است و بعد روی آن گلیزینگ انجام شده این بتن به واسطه ادتیو هایی که دارد از ترک خوردگی ان تا 99 درصد پیش گیری میشود این بتن با رنگ و سنگ دانه های درخواستی کار فرما انتخاب میشود (کارفرما حتی اندازه سنگ دانه ها را نیز میتواند انتخاب کند)

کفپوش الماس بتن کف سوله

گلیزینگ بتن کف سالن های تولید و انبار کارخانه های مواد غذایی

گلیزینگ بتن کف سالن های تولید و انبار کارخانه های مواد غذایی

گلیزینگ بتن کف کارخانه های شیشه سازی

گلیزینگ بتن کف کارخانجات قطعه سازی

گلیزینگ بتن کف سالن های صنایع بسته بندی

گلیزینگ بتن کف صنایع نفت و گاز پتروشیمی

گلیزینگ بتن کف صنایع ریخته گری

گلیزینگ بتن کف سالن های صنایع سنگین

گلیزینگ بتن کف کشتارگاه ها

گلیزینگ بتن کف سرد خانه ها

گلیزینگ بتن کف انبارها و پارکینگ های بیمارستانها

کفپوش پارکینگ بتنی

بتن ریزی یک پارچه و بدون خط کاتر کف و گلیزینگ پارکینگ پاساژ موبایل تراشه در قم

 • این بتن به واسطه ادتیو هایی که دارد از ترک خوردگی تا 99 درصد جلوگیری میشود
 • سطح بتن یکپارچه و بدون خط کاتر میباشد
 • قابلیت انتخاب رنگ بتن و اندازه و رنگ سنگ دانه ها (مثال بتن مشکی با سنگ دانه های سفید) در تصویر زیر نمونه ای از این بتن رنگی را مشاهده میکنید
 • این بتن قابلیت اجرا با طرح ها و رنگ های مختلف را دارد در تصویر زیر یکی از طرح های این بتن را مشاهده میکنید:
کفپوش خانه

گلیزینگ بتن کف عرشه های بارگیری

سوالات مرتبط

تفاوت گلیزینگ با دیگر کفپوش ها چیست ؟

تمامی کفپوش ها دو قبح دارند
1.به دلیل اضافه کردن غشایی به سطح بعد از مدتی از بین میروند
2.هر چقدر اصطکاک بیشتر روی کفپوش ایجاد شود باعث زود تر از بین رفتن آن میشود
اما در گلیزینگ غشایی به سطح کار اضافه نمی‌شود و در اصل خود بتن است اما براق و صیقلی به همین دلیل این کفپوش مادام العمر است ( تازمانی که بتن سالم باشد این کفپوش نیز سالم است )
به عنوان مثال اگر پارکینگی را گلیز کنیم هر چقدر که لاستیک ماشین ها با سطح کفپوش بیشتر اصطکاک ایجاد کند نه تنها باعث از بین رفتن کفپوش نمی‌شود بلکه به براقیت و کیفیت آن نیز می‌افزاید

تیم عایق رطوبتی النانو

ال نانو با تولید عایق رطوبتی دو جزئی پلیمری ال نانو جهت آب بندی پشت بام و عایق استخر و همچنین سایر المان های ساختمانی نظیر آبگریز نمای ساختمان بتنی، آجری، سنگی و سیمانی در جهت کیفیت بالا و پشتیبانی فنی همواره شناخته شده بوده است.